MilosnaMT2

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-07-14 09:14:37

Wikist

Zaawansowany Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-13
Posty: 124
Punktów :   

Gra Mount&Blade

Tu możecie pisać jakie przeżycia macie z tą grą, jak się podobała itd. Ja muszę wstawić chodź krótki opis:

Mount&Blade trudno zgrupować pod jeden rodzaj. Ma ona w sobie elementy RPG i strategii. Jest nowatorską gry, która bez opamiętania wciąga. Grafika w tej grze jest słaba, ale nikomu to nie przeszkadza w grze i każdy kto chodź na nią spojrzy będzie miał ochotę zagrać, zwłaszcza dzięki niskim wymaganiom. Większość ludzi uważa, że przy dobrej grafice i paru innym szczegółom ta gra mogłaby być wielkim hitem. Nie posiada fabuły lecz jeśli chcemy możemy dołączyć do jakiegoś państwa i podbić całą Caldarię w ramach zjednoczenia jej w jedno państwo, lub stworzyć własne państwo i być sobie królem, możliwe jest też wspomożenie pretendenta do tronu, zostanie najemnikiem oraz nie dołączanie do żadnej ze stron i prowadzenie własnego życia jako kupiec bądź farmer.
W grze możemy spotkać pięć państw na ziemi zwanej Caldarią z wyjątkowymi dla każdej różnymi typami jednostek:

Królestwo Vaegirów- to królestwo posiadające przeciętne jednostki, prócz łuczników. Do niedawna myślałem ze Nordowie mają najlepszych łuczników, a jednak nie. Vaegirowie to lud najznamienitszych łuczników w Calradii i wygląda na to, że lepszych się nie znajdzie. Posiada jeszcze przeciętnych piechurów i przeciętnych jeźdźców. Nie posiadają włóczników. Najsilniejsza jednostka strzelecka jest łucznikiem: Vaegirski Mistrz Łuku.

Królestwo Swadii- W tym królestwie szkoleni są najlepsi w całej Caldarii rycerze (jeźdźcy), siła Swadiańskich Rycerzy jest znana w każdym zakątku każdego królestwa. Nie posiadają najsilniejszej jednostki piechurzej. Podczas ulepszania piechurów ostateczny poziom ulepszenia to Sierżant, który dzierży glewnię, czyli broń drzewcową, przez co zaliczany jest do włóczników. Najsilniejsza jednostka strzelecka jest kusznikiem: Swadiański Strzelec.

Królestwo Nordów- to państwo wzorowane jest na wikingach z Normandii i posiada najlepszych piechurów jakich widziała Caldaria, ich Huskarle (nazwa najsilniejszej jednostki pieszej) potrafią zdobywać większość miast i zamków bez większej trudności przewyższając siłą oraz poziomem wyszkolenia Gwardzistów i Sierżantów innych frakcji. Nie posiadają jeźdźców. Najsilniejsza jednostka strzelecka jest łucznikiem: Nordycki Doborowy Łucznik. Ich państwo ma w swoim władaniu całe wybrzeże.

Królestwo Rhodoków- Rhodocki Strzelec wystrzeliwując bełt ze swojej kuszy prawie zawsze trafia w cel, a dzięki specjalnie wyszkolonym Rhodockim Sierżantom (włócznikom) jest niemal nieuchwytny dla kawalerii wroga wystrzeliwując jednostki piesze. Rhodokowie posiadają najlepszych Strzelców (kuszników) i Pawężników (odmiana jednostki włóczników z wielkimi Pawężami, czyli tarczami, od nazwy tej tarczy wzięli swoją nazwę). Nie posiadają jeźdźców. Tylko Rhodocki Sierżant ma jakieś szanse w walce z Nordyckimi Huskarlami.

Chanat Khergicki- Ludzie mieszkający w Chanacie kochają ponad wszystko konie, bo dzięki stepom rozpościerającym się po całym Chanacie tylko to można tu hodować i zarabiać na życie. Jednostki Khergitów są najszybsze w całej Caldarii. Wielu z ich jeźdźców spędziło w siodle całe swoje życie. Khergici jako jedyni w Caldarii posiadają łuczników konnych i nie mają piechoty. Ich jazda nie jest ciężką kawalerią jak Swadiańscy, czy Vaegirscy Rycerze na opancerzonych koniach, tylko lekką jazdą. Lecz dzięki strategi okrążenia przeciwnika i wystrzelaniu go Doborowymi Łucznikami Konnymi oraz wykończeniu go, gdy już ma mało żołnierzy Lansjerami,(Stepowi jeźdźcy szkoleni bardziej w walce szablą niż łukiem, jednak wszystkie jednostki Khergitów oprócz plemieńców posiadają łuki) trzeba się z tym przeciwnikiem liczyć.

Oprócz jednostek państw istnieją też takie jak:

Najemnicy- można ich nająć w każdej karczmie, ich jednostki obejmują wszystkie typy od chłopów po Najemnych Kawalerzystów, czy Najemne Ostrza.

Bandyci- najsłabsze ze wszystkich jednostek, można je zwerbować sposobem "nawracania jeńców", posiadają jednostki każdego typu, występują na całej mapie w odpowiednich miejscach:
Rabusie- najsłabsza jednostka w grze, lata na polu bitwy w przepasce na biodra i pałką, występują często na łąkach Vaegirów,
Korsarze- najsilniejsza piechota bandytów, występuje na wybrzeżu,
Bandyci z Gór- jednostki na typ Vaegirów, gdy spotkamy ich grupę, znajdziemy pośród nich piechotę, łuczników i jeźdźców, występują najliczniej pod górami stojącymi na granicy strefy śniegu, a zieleni(zwykle po stronie zieleni),
Bandyci Stepowi- gdy spotkamy ich grupkę nie znajdziemy w ich szeregach żadnej piechoty, występują na stepach Chanatu Khergitów, bardzo trudna grupa do pokonania dla początkującego, a w późniejszych fazach gry trudna do dogonienia,
Leśni Bandyci- w ich szeregach występują tylko łucznicy, można ich znaleźć w większych lasach, a najliczniej gromadzą się w lesie obok Praven (miasto) za tym lasem znajduje się przełęcz do Suno (miasto).

Specjalne jednostki:
Łowcy Głów- na początku gry (potem powybijają ich bandyci) spotykamy ich oddziały poszukujące bandytów w celu złapania ich, niestety często zostają pokonani, a nie odradzają się jak bandyci, więc gdy pokonamy oddział bandytów z Łowcami Głów jako więźniami otrzymamy taką jednostkę. Prawie wszystkie jej ulepszenia są słabe oprócz ostatniego: Dowódcy Łowców Niewolników, która jako tako może wspomóc nasze szeregi. W ulepszaniu ich nie możemy pozwolić, by często ginęli, a najlepiej chronić ich przed udziałem w bitwie.

Jeszcze jedna jednostka ode mnie. Jeśli uda nam się nająć Chłopkę(wyswobodzić od bandytów) warto ją ulepszać, aż do Siostry miecza, gdyż to jedyna jednostka werbunkowa posiadająca zbroję płytową.

Grę zaczynamy na mapie gdzie widzimy naszą postać. Gdy stoimy na mapie czas się zatrzymuję. Lecz prawdziwe emocje pojawiają się dopiero podczas pierwszej walki. Widok nie jak w strategiach czyli tak zwanego trybu Boga, ale widok jak w grach RPG, gdy nasz miecz podnosi się nad przeciwnikiem z siodła naszego wiernego rumaka, by następnie zadać śmiertelny cios. Bitwy mogą toczyć się 50 vs 50, z ciągłym dosyłaniem posiłków z naszego zaplecza.

Mnie bardzo podoba się ta gra, a tobie?

Opis w całości został stworzony przeze mnie. Czas abyście wy coś powiedzieli.


I każdy padł na kolana. 
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:7hIEGGsaMl2yTM:http://kuba955.wrzuta.pl/sr/d/0ZkftKmq9Xr/gothic_xardas_nekromanta.
A on powstał i przemówił.
I od tego czasu miał nadzieję.

Offline

 

#2 2010-07-14 11:12:08

FireLord

Administrator

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 123
Punktów :   

Re: Gra Mount&Blade

Osobiście grałem tylko w Demo tej gry czego bardzo żałuje. Ale i tak spodobał mi się sposób prowadzenia bitwy. Nie tylko dowodzimy wojskiem lecz i walczymy u niego boku. Na pewno zagram w pełną wersje gry. pozdro xD


FireLord to ja i tylko ja xD
Padłeś powstań kanapka z chlebem xD

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.swiatmagi.pun.pl www.shahid-kapoor.pun.pl www.pozyczki-kredyty-forum.pun.pl www.technikgeodezji.pun.pl www.zdrowieurodaporady.pun.pl